• Staw_J_2
  • J2016_4
  • J2016_5

Dzień Pierwszaka

Dnia 10 października br. w naszej szkole miał miejsce Dzień Pierwszaka. Jest to święto poświęcone bliższemu poznaniu się pierwszoklasistów.

Zobacz całą galerię

Pierwszą konkurencją w zmaganiach o tytuł „Klasy z klasą” była prezentacja klasy. Zakończyła się ona remisem. Wszyscy uczniowie byli bardzo pomysłowi i kreatywni. Dowiedzieliśmy się wiele o znaczeniach imion, a także dzieciństwie naszych kolegów. Była też zabawna piosenka o życiu uczniów.

Drugą konkurencja była wiedza o szkole. Ona również zakończyła sie remisem: wszystkie pary zaliczyły po jednej pomyłce.

Kolejna dyscyplina to kalambury. Śmiechów i chichów było co niemiara. Umarli wstawali, konie galopowały, a indyki atakowały czerwony sweter p. Waluś. Wszyscy, zarówno gracze, jak i oglądający, świetnie się bawili.

Następne były 4 dyscypliny sportowe: rzut do kosza, ringo na celność, bieg z jajkiem oraz hokejowy slalom. Wszyscy gorąco dopingowali swoich reprezentantów.

Tytuł „Klasy z klasą” po zacieklej i wyrównanej walce zdobili uczniowie z Ia. Po wyłonieniu zwycięzców uczestnicy kółka bibliotecznego przedstawili nam sztukę o życiu szkolnym.

Imprezę zakończyliśmy ślubowaniem na ucznia PG w Turawie oraz czytelnika szkolnej biblioteki. Dostaliśmy również drobne upominki w postaci zakładek z cytatami oraz słodyczy.

Impreza mnie i innym uczniom bardzo się podobała. Zapamiętamy ją na długo.

Jesteś tutaj: